Debiutancki numer dwutygodnika VIVA! ukazał się 17 lutego 1995r. Bohaterami pierwszej okładki była Beata Ścibakówna w towarzystwie Jana Englerta. VIVA! jest pionierem na polskim rynku magazynów people. Koncepcja magazynu jest autorskim projektem wydawnictwa Edipresse. Autorami nowoczesnej makiety jest małżeństwo wybitnych polskich projektantów czasopism- Elżbiety i Bogdana Żochowskich.

VIVA! od początku na bieżąco śledzi wydarzenia ze świata kultury, polityki i show biznesu. Pisząc o artystach, politykach, ludziach sukcesu, opowiada także o ich życiu prywatnym, namiętnościach, pasjach i życiowych doświadczeniach. Tak więc tylko w VIVIE! autorka najgłośniejszych romansów wyznaje, że sama nigdy nie kochała, a polityk, który trzęsie całym krajem, zdradza, o co żona ma do niego nieustanne pretensje – błyskotliwe wywiady czołówki polskich dziennikarzy długo pozostają w pamięci. VIVA! to także niezwykłe sesje zdjęciowe, regularnie nagradzane w Polsce i na świecie.
Od 2002 roku magazyn VIVA! prowadzi plebiscyt „VIVA! Najpiękniejsi”. Plebiscyt łączy się  z akcją charytatywną  „I ty możesz sięgnąć gwiazd!”. Laureaci plebiscytu „VIVA! Najpiękniejsi” tworzą Honorową Kapitułę,  która wybiera podopiecznych akcji-  utalentowane dzieci z rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Honorowy patronat nad akcją charytatywną „VIVA! Najpiękniejsi. I ty możesz sięgnąć gwiazd” objął Rzecznik Praw Dziecka

Dwutygodnik "VIVA!" jest również organizatorem konkursu fotograficznego VIVA! Photo Awards. Co roku jury konkursu wyłania najbardziej uzdolnionych, którzy dzięki wygranej mają szansę na dynamiczny rozwój w dziedzinie fotografii.

Comments are closed.