Edipresse Group

Group Edipresse z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii jest wielokulturową i wielojęzyczną federacją wydawców szanującą narodowe tradycje i wzorce, która powierza swoim krajowym oddziałom odpowiedzialność za wydawane publikacje.
Wszystkie oddziały posiadają pełną swobodę kreacji, co sprawia, że każde pismo wydawane przez Edipresse ma swój indywidualny charakter i styl, który najbardziej odpowiada odbiorcom w danym kraju. Korzenie Groupe Edipresse sięgają roku 1907. Istniejąca jeszcze pod inną nazwą firma wydawała wówczas dwa dzienniki: założony w 1762 roku "Feuille d'Avis de Lausanne" i "Tribune de Lausanne", który powstał w 1893 roku. Pod nazwą Groupe Edipresse firma istnieje od 1988 roku i jest obecnie dużym międzynarodowym koncernem wydawniczym, zatrudniającym ponad 2800 osób. Publikuje przede wszystkim dzienniki oraz magazyny, posiadając w swoim portfolio ponad 130 tytułów w Polsce, na Ukrainie oraz państwach azjatyckich, takich jak Chiny, Hong Kong, Indonezja, Macau, Singapur, Filipiny, Tajwan i Tajlandia. Groupe Edipresse inwestuje także w nowoczesne technologie, pozwalające na dystrybucję treści drogami elektronicznymi (portale i serwisy internetowe).
EDIPRESSE POLSKA S.A.
W kręgu zainteresowań wydawniczych Edipresse Polska znajdują się magazyny kobiece, czasopisma o charakterze rodzinnym (np. istniejący od 1961 roku miesięcznik "Twoje Dziecko"), a także lifestylowym. Wysoki poziom edytorski i nowoczesna szata graficzna oraz znakomite rozpoznanie potrzeb i oczekiwań czytelników decydują o odnoszonych przez spółkę sukcesach. W 2007 roku Edipresse wydało pionierski na polskim rynku magazyn o gwiazdach- "Party. Życie Gwiazd". Był to pierwszy tego rodzaju magazyn w Polsce. Od momentu launchu dwutygodnik "Party" pozostaje liderem rozrastającego się segmentu czasopism o gwiazdach. Obecnie Edipresse Polska wydaje ponad 20 tytułów prasowych składających się na pięć platform:
  • magazyny people (Party. Życie Gwiazd, Flesz.Gwiazdy&Styl),
  • magazyny parentingowe (Mamo To Ja, Będę Mamą + Twoje Dziecko, Przedszkolak),
  • tytuły luksusowe (VIVA!, URODA Życia, Viva!MODA),
  • magazyny hobbystyczne (WĘDKARSTWO 360, JOGA),
  • magazyny true story (Prawdziwe Życie, Cienie i Blaski, Uczucia i Tęsknoty, Zawsze Miłość, Okruchy Życia).
Spójne portfolio sprawia, że Edipresse zarówno pod względem sprzedaży egzemplarzowej jak i wpływów reklamowych zajmuje drugą pozycję na polskim rynku. Wydawnictwo inwestuje również w nowe technologie, czego przykładem jest wciąż rozwijająca się platforma internetowa Edi:Net skupiająca 5 serwisów internetowych- lifestylowych i parentingowych.
W 2009 r. Edipresse Polska stał się właścicielem większościowego pakietu udziałów w Wizaz.pl – w ten sposób powstała spółka Edipresse Wizaż Sp. z o.o. (Dzisiaj Wizaż.pl w całości należy do Edipresse Polska SA).  Wizaz.pl jest największym wortalem społecznościowym koncentrującym się na zagadnieniach rynku kosmetycznego, zdrowia i urody. 28 lipca 2011 r. Edipresse Polska podpisało umowę zakupu 88 procent udziału w spółce Pomocni.pl do której należy grupa serwisów internetowych pośredniczących w świadczeniu usług z zakresu opieki oraz prac sezonowych. W ten sposób powsatała Edipresse Home Sp. z o.o. Do grupy Pomocni.pl należą: Niania.pl, największy serwis adresowany do osób poszukujących opiekunki do dziecka, PomoceDomowe.pl, OpiekaSeniora.pl, OpiekaZwierzat.pl oraz Remontuj.pl. Każdy z serwisów proponuje rozwiązanie problemów związanych z prowadzeniem domu. Przejrzysta formuła serwisów oraz wysoka jakość oferowanych usług sprawiają, że Pomocni.pl zajmują czołowe miejsca w swoich segmentach. W sierpniu 2012 roku Edipresse przejęło również serwis kulinarny Gotujmy.pl.
W 2015 roku Edipresse Polska został współwłaścicielem szkoły językowej Lincoln (www.lincoln.edu.pl), a od 2018 roku jest właścicielem 100% udziałów w Spółce P&P.
Edipresse Polska jest również fundatorem i pomysłodawcą stworzonej w 2000 roku Fundacji Polki Mogą Wszystko (dawniej Fundacja Przyjaciółka). Działania Fundacji skupiają się na charytatywnej pomocy dzieciom z domów dziecka, rodzinnych domów dziecka oraz dzieciom niepełnosprawnym.