Zmiany w Zarządzie i Radzie Nadzorczej Edipresse Polska S.A.

Z dniem 1 stycznia 2016 roku Zbigniew Napierała, współzałożyciel i od ponad dwudziestu lat Prezes Zarządu Edipresse Polska obejmie stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. W skład Rady wchodzą również Pierre Lamuniere- prezes Edipresse Group i Sebastien Lumuniere, przedstawiciele jedynego udziałowca spółki - Grupy Edipresse.
„Od kilku lat byłem zaangażowany głównie w prace nad wizją i rozwojem Spółki, i takie właśnie zadania będę nadal realizować z moimi kolegami z Rady Nadzorczej” – mówi Napierała.
„Edipresse Polska to nasze największe i najważniejsze przedsięwzięcie medialne w Grupie Edipresse z silnymi perspektywami dalszego rozwoju. –Wiodąca rola Zbigniewa Napierały w Radzie Nadzorczej pozwoli spółce nadal korzystać z jego bogatego doświadczenia oraz gwarantuje wysoką jakość i efektywność procesu kształtowania długoterminowej strategii firmy. Dla mnie osobiście i dla Grupy ta zmiana, jak również możliwość pozostawienia zarządzania firmą w rękach osób, które od lat ją współtworzą, to wielka satysfakcja i wysokie poczucie bezpieczeństwa.” – komentuje Pierre Lamuniere.
Pracami Zarządu będzie kierowała Alicja Modzelewska na nowoutworzonym stanowisku Dyrektora Generalnego , która od 2006 roku pełniła funkcję Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu Edipresse Polska, a ze spółką związana jest od 1998 roku. W skład zarządu wchodzą również: Izabela Bochenek-Strauss i Ewa Redel-Bydłowska.
„Obecna strategia spółki, zakładająca utrzymanie silnej pozycji na rynku magazynów i kolekcji, dynamiczny rozwój segmentu cyfrowego oraz dalszą dywersyfikację działań biznesowych, będzie kontynuowana.”– podkreśla Modzelewska – „Edipresse Polska wypracowała silną drugą pozycję w segmencie magazynów (ponad 20 tytułów w portfolio) oraz piętnaste miejsce w rankingu wszystkich grup internetowych (5 dużych serwisów internetowych)”.
„Zostawiam strategiczny i operacyjny poziom funkcjonowania firmy w dobrych i sprawdzonych rękach osób, które z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim z sukcesem, wypracowują i realizują wizję Edipresse jako nowoczesnej spółki mediowej. Myślę, że jeszcze niejednokrotnie pozytywnie zaskoczymy polski rynek” – podsumowuje Zbigniew Napierała.
Noty biograficzne:
Zbigniew Napierała, ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po pięcioletnim prowadzeniu agencji koncertowej, w 1974 r. rozpoczął karierę w biznesie mediowym, jako dyrektor generalny i redaktor naczelny polskiego radia i telewizji w Poznaniu. W 1986 r. objął stanowisko dyrektora generalnego i redaktora naczelnego kanału TVP 2. W latach 1988-1991 korespondent polskiego radia i telewizji w Londynie. Po powrocie do Polski sprawował funkcję wiceprezesa grupy ITI. Od 1993 Prezes wydawnictwa przekształconego później w Edipresse Polska. Jest członkiem zarządu Izby Wydawców Prasy.
Alicja Modzelewska, ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Rozpoczynała swoją karierę w agencji reklamowej Propaganda. Od 1998 roku w Edipresse Polska na stanowisku product managera, w latach późniejszych jako dyrektor marketingu. W latach 2004-2006 zarządzała pionem magazynów jak Dyrektor Wydawniczy. Od roku 2006 Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający Edipresse Polska SA. Współtworzyła ponadto Fundację Przyjaciółka i od roku 2000 zasiada w jej zarządzie.

Kontakt:
Monika Sękowska
Dział PR
Tel. kom. 0048 693 400 477
Adres email: monika.sekowska@edipresse.pl

Comments are closed.