Obrazki do pokoju Twojego Dziecka! Aukcja charytatywna prac kultowych ilustratorów książek dziecięcych!

ZAPROSZENIE-mail

18 czerwca w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym odbędzie się aukcja prac kultowych ilustratorów książek dziecięcych. Wśród licytowanych prac znalazły się dzieła wybitnego, polskiego malarza, rzeźbiarza i twórcy plakatów oraz scenografii teatralnych – Józefa Wilkonia. Pod młotek zostanie wystawiona jego ilustracja do książki Agnieszki Taborskiej „Rybak na dnie morza” z 1992 roku. W katalogu prac aukcyjnych można znaleźć pracę Janusza Stannego - mistrza polskiej ilustracji i obrazek na okładkę „Świerszczyka” Marcina Bruchnalskiego. Wśród autorów są również: znany z rysunków satyrycznych Edward Lutczyn, wystawiana na całym świecie Joanna Concejo, wielokrotnie nagradzana Krystyna Lipka-Sztarbałło oraz wielu innych wybitnych artystów. W sumie zostanie wystawionych 48 prac, a pozostałe 45 będzie można kupić poza aukcją. Za oprawę odpowiada krakowskie laboratorium fotograficzne LabLab. W zależności od charakteru prace zostały oprawione w ramy z surowego dębu, aluminium, drewna egzotycznego lakierowanego, ramy szczelinowe bądź skrzynkowe. Dominuje oprawa w passepartout przy użyciu bezkwasowych kartonów passepartout i kartonów muzealnych. Całość wygląda pięknie! Prace są niezwykłe również z innego powodu. Pieniądze zebranie podczas aukcji zostaną przekazane dla podopiecznych Fundacji Przyjaciółka, która już od ponad 16 lat pomaga dzieciom, które muszą pokonywać w życiu przeszkody, jakie nam dorosłym wydają się często nie do pokonania: kalectwo, samotność, ubóstwo i odrzucenie.

Aukcję poprowadzą Joanna Luberadzka - Gruca – szefowa Fundacji, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, i Beata Pawlikowska, pisarka i podróżniczka.

Ważne informacje organizacyjne:
Aukcja odbędzie się 18 czerwca, o godzinie 12:00 w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy ulicy Kredytowej 1 w Warszawie. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w aukcji lub otrzymaniem katalogu prac zapraszamy do kontaktu: aukcje@fundacja.przyjaciolka.pl.
Pliki poglądowe licytowanych prac można również zobaczyć pod poniższym linkiem w serwisie Babyonline.pl.
Organizatorzy przygotowali dwa katalogi. Pierwszy prezentuje prace, które zostaną wystawione na aukcję 18 czerwca, oraz drugi z ilustracjami dostępnymi poza aukcją. Ilustracje te, będą wystawione na sprzedaż
w przestrzeni Wall Architects przy Hożej 1/11 w Warszawie (6. piętro) w dniach 21 czerwca – 24 z czerwca.
Tegoroczną edycję zainicjowały Beata Walczak – dyrektor artystyczna miesięcznika „Twoje Dziecko” i Tatiana Audycka - dziennikarka, a organizatorem wydarzenia jest zespół miesięcznika „Twoje Dziecko” [Edipresse Polska SA]. Pomysłodawczynią aukcji charytatywnej na rzecz Fundacji Przyjaciółka jest Jolanta Kolary - malarka.
Aukcję patronatem objął miesięcznik „Twoje Dziecko” oraz serwis Babyonline.pl. Partnerami wspierającymi wydarzenie są: Nestle, LabLab, Wall Architects, Rent Design, Od Niechcenia oraz Muzeum dla Dzieci
w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Kilka słów o partnerach:

O Nestlé:
Wiodąca firma w zakresie żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia. Chcemy być uznanym liderem polepszającym jakość życia Polaków w zakresie żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia. Od początku istnienia Nestlé na świecie, a więc już od ponad 148 lat naszą działalnością kieruje przekonanie, że powinniśmy przynosić długotrwałe korzyści nie tylko naszym akcjonariuszom, ale także społecznościom, w których funkcjonujemy. Jesteśmy przekonani, że jako największy producent żywności na świecie powinniśmy szukać rozwiązań, które odpowiadać będą na najistotniejsze kwestie ekonomiczne, społeczne i środowiskowe.
O Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie:
Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka funkcjonuje przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie od grudnia 2012 roku. Nowoczesna przestrzeń Muzeum jest przyjazna dzieciom, dostosowana do ich potrzeb i inspiruje je do aktywnego udziału w zajęciach edukacyjnych i warsztatach rodzinnych. Ze względu na etnograficzny charakter Muzeum, wszelkie odbywające się w nim zajęcia stanowią źródło międzykulturowych inspiracji i możliwości poszerzenia horyzontów młodych odbiorców. Więcej o aktualnościach na : www.muzeumdladzieci.pl. Rezerwacje: rezerwacje@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80.

O Lablabie:

Lablab to zaawansowane technologicznie laboratorium fotograficzne, oferujące kompleksowe usługi w dziedzinie produkcji profesjonalnych projektów artystycznych. Gwarantujemy wsparcie merytoryczne i możliwość konsultacji, co do wyboru najbardziej efektywnej metody realizacji zlecenia. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru optymalnej technologii i aranżacji przestrzeni ekspozycyjnej. Jesteśmy grupą zawodowców, którzy doświadczenie zdobywali we współpracy z artystami i instytucjami wystawienniczymi z Polski i zagranicy. Z naszej strony zapewniamy profesjonalizm, dbałość o szczegół
i elastyczność. Możemy wykonać za Ciebie całą pracę (dajesz nam negatywy, my dbamy o resztę) lub wesprzeć Cię na dowolnym etapie realizacji Twojego projektu.

O Wall Architects:
Wall Architects to grupa specjalistów z bogatym doświadczeniem w dziedzinie produkcji sztuki, a także wrażliwością na indywidualne potrzeby danego projektu czy przestrzeni. Posiadamy własne zaplecze technologiczne, które pozwala sprostać nawet najbardziej wymagającym realizacjom. Nasi kuratorzy stworzą indywidualną koncepcję dopasowaną do Twoich potrzeb, a konsultanci zapewnią profesjonalne doradztwo w zakresie optymalnych technologii produkcji, oprawy i montażu. Naszą misją jest wzbogacenie otaczającej Cię przestrzeni. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci dobrać, wyprodukować i oprawić sztukę do Twojego wnętrza.

O Rent Design:
Rent Design to lider wypożyczalni mebli w Polsce. Oferowane przez firmę produkty charakteryzują się wzornictwem na najwyższym, światowym poziomie. Meble Rent Design pojawiają się ponad 1000 razy w roku na różnego rodzaju eventach i innych, wysokiej klasy wydarzeniach. Do grona Klientów firmy należą przede wszystkim przedstawiciele branży eventowej i reklamowej, jak również Klienci końcowi oraz odbiorcy prywatni.

O Od Niechcenia:
Od Niechcenia zajmuje się projektowaniem, produkcją i budową profesjonalnych scenografii na potrzeby sesji zdjęciowych, filmów reklamowych oraz eventów. Szerokie zaplecze, własna pracownia i wyspecjalizowana kadra umożliwiają realizację nawet najbardziej wyszukanych i najśmielszych projektów scenograficznych. Od Niechcenia to przede wszystkim pasja, doświadczenie, zgrana załoga i znajomość najnowszych trendów. To perfekcja w każdym calu.

Comments are closed.