15 lat Fundacji Przyjaciółka!

Fundacja Przyjaciółka obchodzi w tym roku 15lecie swojej działalności! Z tej okazji 25 września w Pałacu Zamoyskich, siedzibie SARP w Warszawie odbył się uroczysty jubileusz.
Fundacja została założona w 2000 roku z inicjatywy Edipresse Polska SA. Działalność fundacji jest skupiona przede wszystkim na pomocy dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, inicjuje i promuje aktywności związane z rodzicielstwem zastępczym w Polsce, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja zdołała pomóc ponad 17 tysiącom dzieci, pomoc Fundacji jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenia i rehabilitacji ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również czynnym członkiem założycielem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce
Z okazji urodzin w Pałacu Zamoyskich odbyła się uroczystość, podczas której osoby i firmy wspierające Fundację otrzymały od niej szczególne podziękowania. Galę poprowadziły wspólnie Joanna Luberadzka – Gruca, szefowa Fundacji oraz Marta, stypendystka Fundacji. Podczas uroczystości wystąpił zespół muzyczny – rodzice zastępczy i dzieci – z rodziny Jarka i Edyty Wojtasińskich oraz wielokrotnie nagradzany, popularny zespół Sound’n’Grace, który wykonał swoje największe hity, w tym utwór „Dach” z gościnnym udziałem wokalistki, finalistki programu „Must be the music”, stypendystki Fundacji Marii Markiewicz.
Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Marek Michalak, który wziął udział w uroczystości podziękował i podsumował działania Fundacji ze sceny:
„Dziękuję Państwu za wszystkie inicjatywy na rzecz najmłodszych oraz za działania zmierzające do jak najskuteczniejszej realizacji praw dziecka”.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi członkowie Zarządu Fundacji Przyjaciółka, stypendyści Fundacji, a także znane i lubiane osoby wspierające jej działania, w tym m.in.: minister edukacji Joanna Kluzik Rostowska i Dominika Kulczyk.
Gala miała miejsce w Pałacu Zamoyskich, w pawilonie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2, 25 września o godzinie 13:00.

Comments are closed.